Activities & Orientation for Freshmen Students

Dear students,

It is with great pleasure that we welcome you to Frederick Institute of Technology. Although classes start on the 2nd of October, September is full of scheduled activities aimed at preparing you to begin your studies in the program of your choice smoothly.

The following leaflet was designed for you, the freshman, in order to provide information about 5 activities at Frederick Institute of Technology you may participate in, free of charge, before the beginning of classes.

Freshmen Activity & Orientation Leaflet

Προπαρασκευαστικά Μαθήματα και δραστηριότητες για Νεοεισερχόμενους Φοιτητές

Αγαπητοί φοιτητές και φοιτήτριες, Με μεγάλη χαρά σας καλωσορίζουμε στο Frederick Institute of Technology. Τα μαθήματά σας αρχίζουν στις 2 Οκτωβρίου. Όμως, ολόκληρος ο Σεπτέμβρης είναι γεμάτος με δραστηριότητες που σκοπό έχουν να σας προετοιμάσουν για να αρχίσετε πιο ομαλά τις σπουδές σας στο Πρόγραμμα που επιλέξατε.

Πιο κάτω θα βρείτε ένα ειδικό έντυπο που θα σας δώσει πληροφορίες για 5 δραστηριότητες που ξεκινούν στις 3 Σεπτέμβρη και διαρκούν όλο το μήνα. Οι δραστηριότητες αυτές, είναι ειδικά σχεδιασμένες για να σας βοηθήσουν ώστε να έχετε μια πιο ομαλή μετάβαση στο Frederick Institute of Technology.

Έντυπο δραστηριοτήτων για νεοεισερχόμενους φοιτητές

Tuesday the 16th.