Φτιάξε το δικό σου Ευρωπαϊκό Βιογραφικό Σημείωμα

Το Frederick Institute of Technology σε συνεργασία με το Κέντρο Παραγωγικότητας Κύπρου (ΚΕΠΑ), διοργανώνουν εργαστήρια (workshops) για τους φοιτητές, με θέμα “Φτιάξε το δικό σου Ευρωπαϊκό Βιογραφικό Σημείωμα”. Κατά τη διάρκεια των εργαστηρίων, οι φοιτητές θα μπορούν να δημιουργήσουν το δικό τους Βιογραφικό Σημείωμα Europass με βάση τα ευρωπαϊκά πρότυπα και να μάθουν καλές πρακτικές για μια επιτυχημένη συνέντευξη εργασίας.

Λευκωσία

Διάρκεια: Τα εργαστήρια θα έχουν διάρκεια 4 ώρες (από τις 4:00 – 8:00 μ.μ).

Ημερομηνίες:

• Πέμπτη 31/3/11
  • Τρίτη 5/4/11
  • Πέμπτη 7/4/11

Χώρος: εργαστήριο Η/Υ

Κόστος: δωρεάν

Διαδικασία Συμμετοχής: περιορισμένος αριθμός θέσεων (16 άτομα κάθε φορά). Οι φοιτητές καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στη μέρα προτίμησής τους.

Λεμεσός

Λεπτομέρειες για εργαστήρια που θα πραγματοποιηθούν στη Λεμεσό θα ανακοινωθούν αργότερα.

Δήλωση Συμμετοχής: Δηλώσεις Συμμετοχής βρίσκονται εδώ και στο Γραφείο Εγγραφών (Γραφείο 35).

Ιδιαίτερα εποικοδομητικό θα είναι το εργαστήριο αυτό για τους τελειόφοιτους φοιτητές, οι οποίοι θα μπορέσουν να ετοιμάσουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Saturday the 20th.