"Innovation is important for all firms, not just high-tech ones"

26 Nov 2004

Το Frederick Institute of Technology πραγματοποίησε την Πέμπτη 25 Νοεμβρίου στο Σκαλί Αγλαντζίας ανοιχτή συζήτηση με θέμα "Innovation is important for all firms, not just high-tech ones."

Εισηγητές ήταν διακεκριμένοι ακαδημαϊκοί και ερευνητές από Ισπανία, Ιρλανδία, Γερμανία και Ιταλία, οι οποίοι ανέλυσαν θέματα σχετικά με δημιουργία καινοτομίας σε οργανισμούς, ανάπτύξη δικτύων συνεργασίας καθώς και στρατηγικών πολιτικών που αποκαλύπτουν τη σπουδαιότητα των παραδοσιακών βιομηχανιών. Ακολούθησε ανταλλαγή απόψεων και κατάθεση σκέψεων και προβληματισμών από τους παρευρισκομένους.

Το σεμινάριο που αποτέλεσε μέρος ερευνητικού προγράμματος της ΕΕ οργανώθηκε από το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Frederick Institute of Technology.

Wednesday the 24th.