Προσφορά £1000 από το FIT στον Κυπριακό Ερυθρό Σταυρό

12 Nov 2004

Στο πλαίσιο της κοινωνικής του προσφοράς το FREDERICK INSTITUTE OF TECHNOLOGY (FIT) παρέδωσε την Πέμπτη 11 Νοεμβρίου επιταγή ύψους 1000 λιρών στο Τμήμα Νέων του Κυπριακού Ερυθρού Σταυρού. Το ποσό αυτό προήλθε από τα έσοδα έκθεσης των φοιτητών του τμήματος Τέχνης, Σχεδίου και Επικοινωνίας του FIT.

Η έκθεση με την ονομασία "Museum shop" πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του FIT τον περασμένο Μάρτιο, ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την απουσία μουσείου σύγχρονης τέχνης.

Εκ μέρους του Κυπριακού Ερυθρού Σταυρού την επιταγή παρέλαβε από τον Κώστα Μάντζαλο, υπεύθυνο του τμήματος Τέχνης, Σχεδίου και Επικοινωνίας του Frederick η πρόεδρος του ΚΕΣ Φωτεινή Παπαδοπούλου.

Photo: Ο υπεύθυνος του τμήματος Τέχνης, Σχεδίου και Επικοινωνίας του Frederick Institute of Technology, κύριος Κώστας Μάντζαλος, παραδίδει στην πρόεδρο του Κυπριακού Ερυθρού Σταυρού κυρία Φωτεινή Παπαδοπούλου την επιταγή ύψους 1000 λιρών.