Πρωταθλητές Κύπρου, Δευτεραθλητές Ευρώπης

12 Jul 2004

Η ομάδα καλαθόσφαιρας ανδρών του Frederick Institute of Technology ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια Κύπρου 2004. Τεράστια επιτυχία θεωρείται και η κατάκτηση της 2ης θέσης στο 4ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Πανεπιστημίων που διεξήχθη πρόσφατα στο Moullhouse της Γαλλίας με συμμετοχή 13 χωρών!

Σε τελετή που πραγματοποιήθηκε σε ξενοδοχείο στη Λευκωσία, πολιτεία και αθλητική ηγεσία τίμησαν τους θριαμβευτές του Frederick Institute of Technology. Το παρών τους στην εκδήλωση έδωσαν, μεταξύ άλλων, ο κ. Μιχάλης Φρειδερίκου, Διευθυντής του Frederick Institute of Technology, ο κ. Ουράνιος Ιωαννίδης, τέως Υπουργός Παιδείας και Πολιτισμού και τέως πρόεδρος του ΚΟΑ, εκπρόσωπος του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού, η ηγεσία της ΚΟΚ, εκπρόσωποι του ΚΟΑ και του πανεπιστημιακού αθλητισμού, η ηγεσία της ΕΑΚ, καθώς επίσης και πολλοί απλοί φίλοι και παράγοντες της καλαθόσφαιρας.