ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS - ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ (ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2011) ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011!!!

Το Frederick Institute of Technology προσφέρει στους φοιτητές του την ευκαιρία να εργαστούν κατά τους καλοκαιρινούς μήνες σ’ έναν οργανισμό/εταιρία κλπ, σε οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή χώρα για διάστημα τουλάχιστον 2 μηνών.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές πρέπει να έχουν ολοκληρώσει μ’ επιτυχία τουλάχιστον το πρώτο έτος σπουδών όταν θα λάβουν μέρος στο πρόγραμμα. (αιτήσεις συμμετοχής από το 2ο εξάμηνο του 1ου έτους!).

Οι επιλεγόμενοι φοιτητές λαμβάνουν επιχορήγηση για τη συμμετοχή τους στο Πρόγραμμα Erasmus, η οποία καθορίζεται ανάλογα με τη διάρκεια διαμονής τους στο εξωτερικό και ανάλογα με το κόστος ζωής της χώρας που θα επιλέξουν.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ERASMUS (Γραφείο 32, ισόγειο κεντρικού κτιρίου - Λευκωσία)

ΤΗΛ. 22 43 13 55 ΕΧΤ.123,