Fashion Show: «Fashion is our passion»

Cyprus Fashion Days

Την Παρασκευή, 27 Απριλίου 2012, εννέα φοιτητές και απόφοιτοι του Τμήματος Fashion Design του Frederick Institute of Technology έλαβαν μέρος στο Cyprus Fashion Days. Πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα fashion event της χρονιάς, το οποίο διήρκησε συνολικά τρεις μέρες και πραγματοποιήθηκε φέτος στο Κτήμα Μακένζι στη Λάρνακα.

Στη μεγάλη αυτή διοργάνωση που υμνούσε τη μόδα, έλαβαν μέρος, εκτός από τους εννέα ανερχόμενους σχεδιαστές μόδας, γνωστοί Κύπριοι και ξένοι σχεδιαστές, καθώς επίσης και κάποια επιλεγμένα καταστήματα. Τις δημιουργίες φόρεσαν γνωστά μοντέλα από Ελλάδα και Κύπρο.

Μεταξύ των εννέα ανερχόμενων σχεδιαστών, έγινε διαγωνισμός για την ανάδειξη του καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου σχεδιαστή μόδας. Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την εταιρεία Shark. Η νικήτρια του διαγωνισμού, σύμφωνα με την τριμελή επιτροπή, στην οποία και απονεμήθηκε ο τίτλος Young Designer of the Year, είναι η Ευαγγελία Παφίτη, δευτεροετής φοιτήτρια του Προγράμματος Fashion Design του Frederick Institute of Technology.

Μέσα από τη συμμετοχή τους οι φοιτητές και οι απόφοιτοι του Τμήματος Fashion Design, έδειξαν για ακόμη μια φορά με τον πιο δημιουργικό τρόπο πως «Fashion is their passion”!

{vsig}fashionn{/vsig}