It's Time to Evaluate Your Instructors

Greek Version English Version

Ήρθε η ώρα να αξιολογήσετε τους καθηγητές σας

Καθώς πλησιάζει το τέλος του χειμερινού εξαμήνου, είναι και πάλι καιρός να αξιολογήσετε τους διδάσκοντες και τα μαθήματά σας. Η γνώμη σας είναι πολύ σημαντική τόσο για τους διδάσκοντές σας όσο και για το Τμήμα σας.

Το Frederick αποφάσισε να δώσει 2 iPads και 1 iPhone μετά από κλήρωση σε φοιτητές που θα ολοκληρώσουν τις αξιολογήσεις για το διδάσκοντα / μάθημά τους. Κάθε φορά που ένας φοιτητής θα απαντά σ’ ένα ερωτηματολόγιο, το όνομά του θα προστίθεται στην κλήρωση. Αυτό σημαίνει ότι για κάθε απαντημένο ερωτηματολόγιο προστίθεται μια επιπλέον συμμετοχή στην κλήρωση!

Η αξιολόγηση θα διατηρήσει την ανωνυμία της. Το FIT δεν θα αποθηκεύει καμία πληροφορία που να συνδέει τις απαντήσεις των φοιτητών με το άτομό τους.

Από αυτό το εξάμηνο, έχουμε αλλάξει τον τρόπο που θα γίνονται οι αξιολογήσεις. Οι αξιολογήσεις θα γίνονται πλέον σε ηλεκτρονική μορφή (online). Η μέθοδος αυτή εξοικονομεί πολύ χαρτί και μειώνει σημαντικά το χρόνο επεξεργασίας των ερωτηματολογίων. Κάνοντας τις αξιολογήσεις online θα εξοικονομηθεί περίπου 1 τόνος χαρτί και θα σωθούν περίπου 16 δέντρα.

Η επιτυχία των ερωτηματολογίων όμως, στηρίζεται στη δική σας συμμετοχή. Αφιερώστε λίγα λεπτά για να απαντήσετε.

Οι αξιολογήσεις για τα μαθήματα του Χειμερινού εξαμήνου είναι διαθέσιμες στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://extranet.frederick.ac.cy/. Να θυμάστε πως όλες οι απαντήσεις που θα δώσετε μένουν ανώνυμες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε ολοκληρώσει τις αξιολογήσεις σας πριν τα μεσάνυχτα της Παρασκευής, 23 Δεκεμβρίου 2011.

Αν έχετε οποιεσδήποτε απορίες καλέστε στο 22-431355, ext.124.

It's Time to Evaluate Your Instructors

As the end of the Fall Semester approaches, it is once again time for you to evaluate your instructors and courses.

Your opinion makes a difference and the evaluations are important to both your instructors and your department. We are also giving away 2 iPads and 1 iPhone through a random drawing of students who complete their instructor evaluations. Each time a student answers a questionnaire, his/her name is added to the draw. This means, that for each completed questionnaire, an extra ticket for the draw is issued!

The evaluation will remain anonymous. Students' names are not associated with their completed evaluation.

This semester, we have moved evaluations to electronic form. This method saves FIT significant paper and processing time. Making the evaluations online, will save 1 ton of paper and about 16 trees. But the success of online questionnaires relies on our students' participation. Please take a few minutes to respond.

The evaluations for Fall semester courses are now available online at http://extranet.frederick.ac.cy/. Remember, all student answers are anonymous

Please make sure that you complete your evaluations by midnight Friday, December 23.

If you have any questions, call at 22-431355, ext.124.