Εργαστήριο «Δεξιότητες – Κλειδιά για την αγορά εργασίας»

Το πτυχίο θα σου ανοίξει τον δρόμο, οι δεξιότητες θα ξεκλειδώσουν την επαγγελματική σου επιτυχία!

ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ| ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ | ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΩΣ ΤΙΣ 4/3/16

Το Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης το Frederick Institute of Technology, σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Europass Κύπρου, προσκαλεί φοιτητές και αποφοίτους του σε δωρεάν εργαστήριο με θέμα « Δεξιότητες – Κλειδιά για την αγορά εργασίας».

Πρόκειται για ένα πρωτότυπο, ημερήσιο εκπαιδευτικό εργαστήριο δεξιοτήτων,  στο οποίο θα αξιολογήσετε τις δικές σας δεξιότητες και θα δείτε τρόπους να τις ενισχύσετε μέσα από πλούσιο οπτικό-ακουστικό υλικό και διαδραστικές ασκήσεις.

Ιδιαίτερα εποικοδομητικό θα είναι το εργαστήριο αυτό για τελειόφοιτους, ενώ δικαίωμα συμμετοχής έχουν και οι απόφοιτοι του Frederick Institute of Technology.

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί στη Λευκωσία την Πέμπτη, 10 Μαρτίου 2016, στις 10.00π.μ. στην Αίθουσα εκδηλώσεων «Τάσσος Παπαδόπουλος» (Sem.Room3).

Εφόσον εξασφαλιστεί ο ελάχιστος απαιτούμενος αριθμός συμμετοχών, το εργαστήριο θα επαναληφθεί στη Λεμεσό την Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2016, στις 10.00π.μ. στην αίθουσα 207.

Αναλυτικό πρόγραμμα του εργαστηρίου μπορείτε να βρείτε εδώ.

Θα υπάρξει περιορισμένος αριθμός θέσεων και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Οι αιτήσεις  μπορούν να υποβάλλονται απευθείας εδώ ή να συμπληρώνονται (αίτηση) και να αποστέλλονται εδώ:

Αθηνά Σκοταρά
Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης