Προπαρασκευαστικά Μαθήματα και Δραστηριότητες για Νεοεισερχόμενους Φοιτητές 2016-17

Αγαπητοί φοιτητές και φοιτήτριες,

Με μεγάλη μας χαρά σας καλωσορίζουμε στο Πανεπιστήμιο Frederick. Παρόλο που τα μαθήματά σας αρχίζουν στις 26 Σεπτεμβρίου, ολόκληρος ο Σεπτέμβριος είναι γεμάτος με δραστηριότητες που σκοπό έχουν να σας προετοιμάσουν για να αρχίσετε πιο ομαλά τις σπουδές σας στο Πρόγραμμα που επιλέξατε. Το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα θα ξεκινήσει στις 29 Αυγούστου και θα διαρκέσει μέχρι τις 16 Σεπτεμβρίου.

Στο πιο κάτω έντυπο θα βρείτε όλες τις πληροφορίες που αφορούν το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα, το Πρόγραμμα Υποδοχής και Ενημέρωσης Προπτυχιακών Νεοεισερχόμενων Φοιτητών, καθώς και άλλες χρήσιμες πληροφορίες που θα σας βοηθήσουν να προετοιμαστείτε κατάλληλα για την έναρξη των μαθημάτων σας.

Έντυπο δραστηριοτήτων για νεοεισερχόμενους φοιτητές

Preparatory Programme for First Year Students 2016-17

Dear Students,

It is with great pleasure that we welcome you to Frederick University. Even though classes do not begin until the 26th of September, during September we have scheduled a number of academic and social activities in order to help your transition to higher education be as smooth as possible and successfully begin your studies in your Programme of Study. The Preparatory Programme is scheduled from the 29th of August until the 16th of September.

Below you will find a flyer with information regarding the Preparatory Programme, the First Year Orientation Programme, as well as other important information that will help you get ready for the beginning of classes.

Preparatory Programme Flyer

Tuesday the 16th.