TΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ/GRADUATION CEREMONY 2018-2019

*English text follows

Αγαπητοί τελειόφοιτοι,

Πιο κάτω μπορείτε να βρείτε τον Οδηγό της Τελετής Αποφοίτησης τους Ακαδ. Έτους 2018 / 19 με όλες τις πληροφορίες που χρειάζεται να γνωρίζετε.

Η 11η Τελετή Αποφοίτησης του Frederick Institute of Technology, θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ – Στάδιο Στίβου (δίπλα από το Στάδιο Ποδοσφαίρου), Λευκωσία, την Πέμπτη, 27 Ιουνίου 2019, ώρα 20:00. Την Τετάρτη, 26 Ιουνίου, ώρα 21:00 θα πραγματοποιηθεί στο Lemon Park (Λευκωσία) Πάρτυ αποφοίτησης για όλους τους αποφοίτους.

Την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019, θα πραγματοποιηθεί Τελετή Βράβευσης των πρωτευσάντων φοιτητών/τριών, κάθε προγράμματος σπουδών, του Ακαδημαϊκού έτους 2018-19. Οι φοιτητές θα ενημερωθούν για τη βράβευσή τους τηλεφωνικώς μία εβδομάδα πριν από την τελετή.

Όλοι οι φοιτητές που αναμένεται να αποφοιτήσουν το Εαρινό Εξάμηνο 2019, θα πρέπεινα συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτηση για αποφοίτηση, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 7 Ιουνίου 2019, ανεξάρτητα αν θα παρευρεθούν ή όχι στην τελετή αποφοίτησης. Την αίτηση θα πρέπει επίσης να συμπληρώσουν και οι φοιτητές που ολοκλήρωσαν τις σπουδές τους το Καλοκαιρινό Εξάμηνο 2018 και το Χειμερινό Εξάμηνο 2018.

Η αίτηση θα συμπληρωθεί και θα υποβληθεί ηλεκτρονικά μέσα από το Extranet http://extranet.frederick.ac.cy/default.aspx  (Student Services -> Graduation Form)

ΟΔΗΓΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ (Frederick Institute of Technology)