Online Εβδομάδα Επαγγελματικής Καθοδήγησης (23/4 – 30/4)/ Online Career Week (23/4 – 30/4)

*Englishtextfollows

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ - «Δεξιότητες – Κλειδιά για την αγορά εργασίας» Το πτυχίο θα σου ανοίξει τον δρόμο, οι δεξιότητες θα ξεκλειδώσουν την επαγγελματική σου επιτυχία!

ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ| ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ | ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΙΣ 21/4/20

Το Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης του Frederick Institute of Technology προσκαλεί φοιτητές και αποφοίτους του σε δωρεάν διαδικτυακό εργαστήριο με θέμα «Δεξιότητες – Κλειδιά για την αγορά εργασίας», το οποίο θα πραγματοποιηθεί από τις 23/4 -30/4/20 στην Ελληνική και στην Αγγλική γλώσσα.

Το εργαστήριο αποτελείται από τις ακόλουθες θεματικές ενότητες:

Εργαστήριο 1:

Πέμπτη 23 Απριλίου, 11:00 -12:30

Χτίσε τον εαυτό σου στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (Επαγγελματική δικτύωση & Εργασιακή Ευελιξία)

Εργαστήριο 2:

Παρασκευή 24 Απριλίου, 11:00 -12:30

Πώς να κάνεις το βιογραφικό σου πιο ελκυστικό! (Δημιουργία βιογραφικού σημειώματος & Συνοδευτικής Επιστολής)

Εργαστήριο 3:

Τρίτη 28 Απριλίου,

Δεξιότητες για συνέντευξη εργασίας

Εργαστήριο 4:

Τετάρτη 29 Απριλίου, 11:00 -12:30

Σχέδια της ΑνΑΔ για κατάρτιση και απασχόληση. & Ευκαιρίες Πρακτικής άσκησης στην Ευρώπη και στην Κύπρο.

Εργαστήριο 5:

Πέμπτη 30 Απριλίου, 09:00 -17:00

Κλείσε ραντεβού με ένα σύμβουλο από το Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Frederick & Frederick Institute of Technology

Ιδιαίτερα εποικοδομητικό θα είναι το εργαστήριο αυτό για τελειόφοιτους, ενώ δικαίωμα συμμετοχής έχουν και οι απόφοιτοι του Frederick Institute of Technology . Δείτε το πρόγραμμα και κρατήστε τη θέση σας εδώ ή βρείτε μας στο Facebook «Frederick University- Career Office» στη σχετική ανάρτηση.

Θα υπάρξει περιορισμένος αριθμός θέσεων ώστε να διατηρήσουμε το διαδραστικό χαρακτήρα του εργαστηρίου. Σε περίπτωση αυξημένου αριθμού κρατήσεων το εργαστήριο θα επαναληφθεί.

Γραφείο Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης

Frederick Institute of Technology
Τηλ. 22394350, εσωτ.41139

WORKSHOP «Key- Skills in the Labour Market» Unlock your professional skills to maximize your career success!

FREE PARTICIPATION | LIMITED NUMBER OF AVAILABLE SEATS| APPLICATIONS UNTIL 21/4/20

The Frederick Institute of Technology Career and Liaison Office is inviting students and alumni to a free online workshop «Key- Skills in the Labour Market», which will take place from 23/4 -30/4/20 in Greek and in English.

The workshop consists of the following thematic sections:

Workshop 1:

Friday, April 24, 15:00 -16:30

Job Interview Skills

Workshop 2:

Monday, April 27, 15:00 -16:30

How to make your resume more attractive! (Creating a CV & Cover Letter)

Workshop 3:

Tuesday, April 28, 15:00 -16:30

Build Your Brand on Social Media (Professional Networking & Labour Flexibility)

Workshop 4:

Thursday, April 30, 09:00 -17:00

Meet with a Careers Office consultant

This workshop will be particularly useful for final year students, while Frederick University graduates are also invited to participate. Find the schedule and the online application form by clicking here or find our post on our Facebook page «Frederick University- Career Office»

In order to maintain the interactive nature of the workshop, there will be a limited number of seats. In case of increased interest, the workshop will be repeated.

Career and Liaison Office

Frederick Institute of Technology