ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ / GRADUATION CEREMONY 2019 - 2020

*Η πιο κάτω ανακοίνωση αφορά τους φοιτητές που αναμένεται να αποφοιτήσουν το Εαρινό Εξάμηνο 2020 και όλους τους φοιτητές που ολοκλήρωσαν τις σπουδές τους την περίοδο μεταξύ του Καλοκαιρινό Εξαμήνου 2019 – Χειμερινού Εξαμήνου 2020.

Αγαπητοί απόφοιτοι / τελειόφοιτοι,

Η τελετή αποφοίτησης αποτελεί την πιο σημαντική μέρα για όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα, τους γονείς, τους συγγενείς και τους φίλους των αποφοίτων, αλλά κυρίως για εσάς, τους αποφοίτους μας.

Η πανδημία μπορεί να άλλαξε τα αρχικά μας σχέδια, όμως παραμένουμε πλήρως δεσμευμένοι στον εορτασμό των επιτευγμάτων, των επιτυχιών και πάνω απ’ όλα της ψυχικής σας ανθεκτικότητας! Έτσι λοιπόν την Πέμπτη, 9 Ιουλίου 2020στις 8 μ.μ., θα γιορτάσουμε την ολοκλήρωση των σπουδών σας με μια διαδικτυακή τελετή. Υποσχόμαστε ότι, ακόμα και διαδικτυακά, θα προσπαθήσουμε να σας προσφέρουμε μια ιδιαίτερη και αξέχαστη εμπειρία, αντάξια των κόπων και των προσδοκιών σας.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσετε μπορείτε να βρείτε στην ειδική πλατφόρμα αποφοίτησης.

Ανυπομονούμε, λοιπόν, να γιορτάσουμε μαζί σας διαδικτυακά!

Η πιο πάνω διευθέτηση δεν αντικαθιστά τη δια ζώσης τελετή αποφοίτησης και όταν οι συνθήκες το επιτρέψουν, στόχος μας είναι η διοργάνωση τελετής αποφοίτησης με τη φυσική παρουσία όλων μας. Σε κάθε περίπτωση, τηρούμε τις συστάσεις των αρμόδιων αρχών του κράτους με προτεραιότητα την υγεία και ασφάλεια όλων των εμπλεκόμενων μερών.